Třídy Josefa Lady

Motýlek
Vánoční jarmark

Vánoční jarmark v naší MŠ se bude konat ve středu 15.12.2021 od 14:00 do 16:30 na chodbě naší školky.

Výrobky a zboží můžete tedy nosit až do pondělí 13.12..2021

Co se budeme učit v říjnu

S dětmi si připomeneme Mezinárodní den zvířat. Ten se slaví každoročně 4. října na den svátku Svatého Františka z Assisi, patrona zvířat, který zasvětil celý svůj život péči o nemocná a opuštěná zvířata. Nezapomeneme ani na své domácí mazlíčky a půjdeme se podívat do zverimexu. Postupně se budeme seznamovat s plody podzimu a změnami v přírodě. Šikulka naučí děti zdravému stravování a dědečkovi vyroste veliká řepa. Děti se dozví, že svátek mají i stromy a že stromy potřebujeme k tomu, abychom žili. Ve středu 20. října si děti zahrají na zahradníky. Pomohou s podzimním úklidem zahrady Juldovi a Ťuldovi. Před podzimními prázdninami ještě uspíme broučky a posvítíme jim na cestu do domečku. Budeme se snažit co nejvíce využívat počasí k pobytu venku.

Motýlek: Jak jsme pomáhali Juldovi a Ťuldovi – mssnezenkajosefalady – album na Rajčeti (idnes.cz)

Co se budeme učit v září

Děti se budou učit kamarádskému, správnému a férovému chování a jednání, seznámí se s novými učitelkami, kamarády, novou vnitřní úpravou třídy, herny i šatny. Vytvoříme si společně pravidla chování v mateřské škole i při pobytu venku. Děti se seznámí s režimem dne, naučí se ukládat na určené místo hračky, pomůcky i své osobní věci, vhodně oslovovat kamarády, učitelky i zaměstnance mateřské školy. Velký důraz bude kladen na samostatnost dětí při sebeobsluze, stolování a řešení drobných obtíží, které se během dne vyskytnou. Děti se seznámí nejen s prostředím mateřské školy, ale i s jejím bližším okolím.

Poznáváme svět s motýlem Edou

Motýl Eda se jednou ráno vzbudil a náramně se nudil. Na louce neviděl široko daleko žádného kamaráda. Žádný motýl, žádná myška, ani čmelák nebo včela. Nikdo nebyl na blízku. Ani brouci na písku. Nikde nikdo. Motýl Eda vyletěl vysoko nad stráň a dal se do tance. Byl ještě malý a neznal svět…

Haló, děti, nebojte se a s Edíkem seznamte se.

Haló, děti, pojďte sem, poznávat svět s motýlkem.

Na cestu se s Edou vydáme a svět zblízka poznáme.

S Edou budou děti poznávat vše, co nás v okolním světě obklopuje. V rámci šesti integrovaných bloků se vydají na cestu:

1. Cesta do školky z rodiny

2. Cesta do zahrady a na pole